Plazhi Divjakës një katastrofë që merr çdo ditë përmasa gjithnjë e më të mëdha. Foto

Ekonomi

Plazhi i Divjakës njihet për rërën e famshme kurative.

Por, një katastrofë po merr çdo ditë përmasa gjithnjë e më të mëdha.
Sasia e mbeturinave është 5-fishuar! Pastruesit marrint rrogat duke bërë xhiro anës detit.
Gjatë verës, në hyrje, të detyrojnë të paguash 100 lekë, në të kundërt nuk të lejojnë të futesh.
Asnjë shërbim nuk ofrohet.

Mushkonjat janë një shqetësim më vehte, tenderi i spërkatjes me avionë ishte për klientët e qeverisë për arsye përfitimi dhe kamoflimin e avioneve të drogës.

Cdo fundjavë shumë vizitorë vijn për të bërë xhiro në bregdet, por largohen sepse plazhi është lënë në gjëndje të mjerueshme.

Shpresojmë që këtë vit të merren masa serjoze për pastrimin e bregdeti

Fotografia e FRPD Divjakë

Fotografia e FRPD Divjakë

Fotografia e FRPD Divjakë

Fotografia e FRPD Divjakë

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?