Kategoria

Nga Osman Stafa: Unë nuk mora pjesë në vrasjen e qytetit tim. Foto

VRASJA E DYRRAHUT

Une nuk mora pjese ne vrasjen e qytetit tim.
Ky eshte turpi i politikes,Ky eshte krimi i politikes
Une nuk jam pjese as e turpit dhe as e krimit.

Modeli Dako si kryebashkiak i qytetit te durresit eshte pasqyrim i realitetit te klases politike shqiptare.
Qytetin e ka pare dhe perdorur ne interes te tij dhe bashkèpuntoreve politik,grupeve te interesit dhe krimit.
Mandati i tij eshte produkt i ketyre grupeve dhe ai ka qenè dhe eshte ne funksion te qellimeve te ketyre grupeve.
Qytetaret jan pare dhe trajtuar thjesht si mjete per realizimin e qellimeve dhe sherbimeve te grupit.
Ai (dako) eshte perdorur,ledhatuar,trembur nga politika sa majtas dhe djadhtas. Ndaj krimit qe i ka bèrè qytetit prej vitesh dhe mbart firmen e dakos si produktè i politikes dhe i krimit.

Ky eshte turpi i politikes sot. Ky eshte krimi i politikes sot.
Un nuk jam pjesè as e turpit dhe as e krimit. Ndjehem krenar per betejen ndaj dakos ne emer te qytetit dhe te qytetareve te mi. Sepse un nuk heshta!! por e denoncova , sepse nuk u bleva dhe nuk u perdora as si qytetar dhe as si politikan.Si çdo qytetar ndjej keqardhje per krimin ndaj qytetin tim.

E denoncova si vjedhes votash.
e denoncova si produkt i krimit dhe i kapur prej krimit.
e dencova si dhunues dhe grabites i hapèsirave publike dhe i pasurisè sè qytetarève.
e denoncova si shkatèrrues me dashje i turizmit ne durrès.
e denocova per krimin qe po i bente qytetit duke betonizuar HISTORIN e ARTE qe mbart nèntoka e qytetit tonè.
e denoncova si abuzues dhe ndertues pa leje te 30.000 m/2 te familjes se tij kur qytetari i thjesh burgosej per nje tiegull te thyer qe nderronte pa u “falur” tek institucionet.
e denoncova per krimin me dashje ndaj ambjentit dhe shendetit te qytetit dhe te qytetareve.
e denoncova si abuzues me fondet publike.
Une denoncova kur shum te tjere heshten!!
E denoncova publikisht !!
E denoncova ne media !!
E denoncova ne Prokurori!!
Me mbeshteten qytetaret por jo institucionet dhe politika.
Pasi e vratè s’keni te drejtè tè qani ne varrimin e tij, pa mar hak ne emer te qytetit dhe te qytetareve.

Fotografia e Osman Stafa

Fotografia e Osman Stafa

Fotografia e Osman Stafa

Fotografia e Osman Stafa

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?