Birra ka edhe disa funksione të tjera, të cilat ndoshta ju s’i keni ditur kurrë.

Shendet

Kur dëgjojmë fjalën “birrë” na vjen në mendja pija alkoolike, ngjyrë ari, e cila arrin të na freskojë ditët e netët e verës.

Përveç kënaqësisë që mund të sjellë konsumimi i saj, birra ka edhe disa funksione të tjera, të cilat ndoshta ju s’i keni ditur kurrë.

Këto funksione do t’jua tregojmë më poshtë.

  1. U jep shkëlqim flokëve dhe mundëson rritje më të shpejtë.
  2. E bën lëkurën më të butë e më të shkëlqyeshme.
  3. Ju ndihmon të flini më mirë.
  4. Çlodh këmbët nëse janë të lodhura.
  5. Largon qelizat e vdekura të lëkurë
  6. U jep shkëlqim orendive prej druri
  7. Bën çdo send metalik të duket më i ndritshëm.
  8. Ndihmon në heqjen e ndryshkut.
  9. Largon insektet
  10. Birra zbut mishin.

 

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?