Meta: Plotësimi i vakancave të AMA të bëhet nga Parlamenti i ri

“Plotësimi i vakancave të AMA-s duhet të bëhet nga Parlamenti i ri i dalë nga zgjedhjet e 25 prillit”. Kështu shprehet Presidenti Ilir Meta, teksa kërkon shtryjen e plotësimit të vakancave për këtë institucion. Sipas tij, çdo tentativë për kontroll të lirisë së medias është goditje e rëndë për demokracinë dhe minon integrimin:“Duke e përkrahur […]

Vazhdo të lexosh