E motra nxjerr bllof, Taulant Ballën/ Taulanti e ka nisur gjimnazin 18 vjeç. DOKUMENTI

E motra e Taulant Ballës, për të treguar që i vëllai ka qenë nxënës e student shembullor, dhe për të hedhur poshtë akuzat për plagjiaturë, publikoi listat e notave të tij ndër vite. Është studiuesi Taulant Muka, ai i cili ka pikasur këtë parregullsi në dokument. Reagimi i motrës së Taulant Ballës nuk përkonte me […]

Continue Reading

Rama emëron motrën e Dalina Ficos(ish gruas) në krye të Institutit të Shëndetit Publik.

Rama ka bërë një tjetër emërim ditën e sotme. Ai ka emëruar motrën e Dalina Ficos në krye të Institutit të Shëndetit Publik. Vendimi është bërë publik ditën e sotme pas emërimit të Albana Ficos. Ajo vjen në këtë post, pas drejtimit të Qendrës Spitalore Universitare “Nënë Tereza”. Fico zëvendëson Arjan Bregun. Delina Fico, motra […]

Continue Reading

Nga Bislim Ahmetaj: Kush nuk i respekton gratë mohon dritën, dashurinë, jetën.

Urimi i pare per 8 Marsin shkon per Nanen time, te ciles koha ne diktature i rezervoj nje jete tejet te veshtire. E mbetur jetime kur ishte vetem 6 muajshe dhe jo nga Zoti por nga plumbat e barbareve komuniste te cilet vendosen ta pushkatonin baben e saj vetem se nuk ju bashkue kauzez se […]

Continue Reading