Ultranacionalisti serb Sheshel, habit me deklaratën e tij ndaj Ballist Morinës

Radikali serb Vosjllav Sheshel ka folur për arrestimin e Ismail (Ballist) Morinës në Kroaci dhe sipas tij, ai do të ekstradohet për në Serbi e cila ka lëshuar edhe një urdhër-arresti. Sheshel thotë se Beogradi nuk duhej të ishte marrë me këtë çështje, pasi do të sjellë rrëmujë në Luginën e Preshevës. “Prisja që gjykata […]

Continue Reading

Habit politikania. Gorilla më tërheq seksualisht: Çmendem kur e shoh

Një politikane e partisë së Britanisë së Madhe, UKIP, ka thënë se hormonet e saj “çmenden” pas gorillës kur ajo viziton kopshtin zoologjik. Ajo ka thënë se gorilla i duket shumë atraktiv. Gisela Allen, e cila është kandidate e UKIP për Këshillin e Qytetit të Glasgou, i ka bërë këto komente në një shpjegim bizar […]

Continue Reading