Shkarkohet miku i Koço Kokëdhimës/ E pezullon Gjykata. Ja emri i tij

Gjykata e Vlorës ka pezulluar nga detyra drejtorin e Albpetrolit, EndriPuka. Vendimi është marrë në datën 2 qershor 2017 dhe firmosur nga gjyqtari Albert Spiro, pas një kërkese të paraqitur nga prokuroria, e cila po e heton Endri Pukën për shpërdorim detyre me pasoja të rënda financiare. Ndonëse gjykatësi ka firmosur vendimin për pezullimin e […]

Continue Reading

Fillojnë hetimet për drejtorin e Albpetrol, Endri Puka

Drejtori i kompanisë publike Albpetrol Endri Puka është zyrtarisht nën hetim nga Prokuroria e Tiranës. Puka është paraqitur në prokurori më datën 19 Prill, ndërsa prokurori i çështjes i ka komunikuar zyrtarisht veprën për të cilën dyshohet ai: Konkurrencë të paligjshme nëpërmjet dhunës. Puka nuk ka pranuar të japë shpjegime përpara prokurorit, ai është përgjigjur […]

Continue Reading