AktualitetPolitike

Flakë, tensione dhe tymuese, mbyllet për 4 minuta dhe 40 sekonda, seanca plenare për projekt-buxhetin 2024

Seanca më e rëndësishme e vitit në Parlament, ajo për miratimin e buxhetit, ka zgjatur vetëm 4 minuta dhe 40 sekonda.

Kjo, për shkak të tensioneve dhe tymueseve të hedhura në Kuvend nga deputetët e opozitës.

Ka qenë kjo arsyeja, që mazhoranca ka miratuar në parim projekt buxhetin për vitin 2024, me 83 vota pro, pa debat.

Ndërsa deputetët e opozitës hodhën tymuese, çka solli dhe një episod flake në Kuvend, mazhoranca miratoi në kohë rekord projektbuxhetin me 83 vota.

Ndërkohë menjëherë më pas Lindita Nikolla njoftoi mbylljen e seancës.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

PANELE DIELLORE-Solares Albania