SPRINT NEWS ALBANIA

Aktualitet

I vëllai i Azem Hajdarit sulmon Sali Berishën dhe Lulzim Bashën.

Mandati i Rudina Hajdarit, vajzës së ish-liderit të PD-së Azem Hajdari, po komentohet gjerësisht jo vetëm në radhët e PD-së. Një sërë komentesh kanë vërshuar në drejtim të saj, si nga eksponentët e PD-së por edhe nga qytetarët, të cilët e kanë vënë me ‘shpatulla pas murit’. Madje, ndër komentet që i kanë ardhur në rrjetet sociale, qytetarët të rebeluar i kujtojnë faktin se mandatin nuk e ka marrë në sajë të meritave të saj, por falë të atit të ndjerë.

Jo vetëm kaq, por ajo duhet që të jetë mirënjohëse ndaj PD-së, pasi kjo forcë e ka mbështetur në çdo hap të saj. Kjo situatë mjaft e nderë nuk është lënë me kaq. Ndërsa Rudina zgjodhi që të jepte argumentet e saj përmes një statusi në rrjetin social Facebook, një krahë i ngrohtë për të është edhe xhaxhai i saj. Vëllai i ish-liderit të PD-së Azem Hajdari, ka bërë një reagim në rrjetet sociale, lidhur me vendimin e mbesës së tij për të mos djegur mandatin e deputetes. Sali Hajdari shkruan se e mbesa Rudina është sulmuar padrejtësisht nga ‘qenër’ në PD, ndërsa kërkon që të ndalen sulmet ndaj saj.

Ja reagimi i Sali Hajdarit në faqen e stij në fb:

Miq te dashtun kam disa dite qe dua tu them dicka po sonte vendosa tjua themketo rreshta qe do ti lexoni ma poshte. Une nuk jam politikan dhe natyrisht nuk marre vesh nga politika por kjo nuk do te thote qe se kuptoj cka ndodhe ne Shqiperi. Duke qene vellai i Azem Hajdarit s’kam lane katund te shqiperise pa shkel qysh prej Dhjetorit te 90 e deri sot gjithmone ne mbeshtetje te demokracise. Diku na kane pritur me brohoritje e diku me bresheri plumbash.

Jeta ime ka kaluar ne fije te penit dhjetra here vetem se isha vellai i Azemit dhe per kete kam qene dhe jam krenar deri ne vdekje .Keto dite edhe nje here kane nisur sulmet ndaj familjes tone kjo per shkak te vendimit qe mori mbesa ime Rudina Hajdari per te mos dorezuar mandatin e deputetit. Ka ma mire apo keq Rudina apo ata qe i dogjen une se di dhe kete ja leme kohes.Ajo e ka sqaruar me pak rreshta aresyen e vendimit te saj.

Sic nuk me ka pyetur kur ja kane dhane ate mandat sme ka marre mendim as per mbajtjen e tij. Por pa u ndale ne kete sulmet e qenerise nga maja e mullarit te Partise demokratike dhe deri te qente rrugace qe rrine neper oborrin e saj sja kemi borxh dhe sja duroj askujt.

Ne jemi mesuar me te tilla fushata ,kur nuk na kane sulmuar komunistet na jane turrur “demokratet” gjithmone te ndersyer nga udheheqja .Une dhe familja jone e kemi vuajte kete lufte te felliqte nga SHIK-u ne 94 95 96. Pastaj luften e plumbave deri diten qe vrane Azemin .E kemi heq ne kurriz gjithe propaganden qe eshte ba ne emer te familjes tone. Kemi shkel mbi kode morale duke lejue perdorimin e nipave dhe mbeses time minorn neper tribuna elektorale me mbeshtet Berishen e bashen per punet e tyne.

Nqs e kane ba mbesen time deputete me vazhdue te njejten taktike e kane gabim e tu vije marre. Rudina ka krye shkolle ne Amerike dhe ka punue per Kongresin Amerikan .per ta mbylle kete komunikim publik si nji njeri qe kam 30 vjet qe degjoj te njejten kange i baj thirrje Lulzim Bashes Sali Berishes ti lidhin qente se kam aq shume pezem dhe fjale per ta sa s due jua leshue .Ne qofte se kemi ndonje borxh si familje e kemi per shoket e Azemit jo per politiken .politika per te cilen vellau im bani gjithcka qe te bahet e mire e mbare per shqipetaret e vrau vellain tim .Tani ajo duhet ta mbylle fushaten e sulmeve nfajfamiljes tone ……..

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?