Gazeta Nju Jork Tajms/ Rama asnjë shpjegim për Xhafën

Aktualitet Politike

Gazeta Nju Jork Tajms ka publikuar një raportim nga AP.

‘Kryeministri shqiptar tha se ministri i Brendshëm i vendit ka dhënë dorëheqjen.

Duke shkruar në rrjetet sociale, kryeministri Edi Rama tha se ka pranuar dorëheqjen e ministrit Xhafaj, pa dhënë asnjë shpjegim.

Më pas Rama nominoi Sandër Lleshin, një ish-zyrtar ushtarak, për postin në fjalë. Rama tha se Lleshi do të sjellë energji pozitive’.

‘Lufta kundër krimit të organizuar, trafikut të drogës dhe korrupsionit janë prioritetet kryesore për Shqipërinë, e cila shpreson që të nisë negociatat e plota me BE gjatë vitit tjetër.

 

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?