SPRINT NEWS ALBANIA

AktualitetKategoria

Kryeministri Kosovës Haradinaj takon kandidatin për kreun e Legalitetit, Beniamin Bakalli

Kryeministri Kosoves Ramush Haradinaj po zhvillon nje takim zyrtare ne Shqiperi ku u takua pothuaj me te gjithe kreret e shtetit shqiptar dhe ata te spektrit politik. Sot mbasdite ai pati nje takim edhe me Princin Leka II si dhe me, Beniamin Bakallin, kandidatin per kryetar te Legalitetit.

Biseda mes tyre u perqendrua mbi zhvillimet ne rajon dhe kryesisht ne Kosove, pasi dihet qe partia e Legalitetit eshte nje parti me taban tradicional dhe nacionalist te theksuar.

Ne fund te takimit Kryeministri Kosoves Haradinaj, uroi z Bakalli per garimin e kreut te Legalitetit dhe i uroj atij fitore per te shtrire me tej bashkpunimin ndershqiptar.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?