SPRINT NEWS ALBANIA

Aktualitet

VIDEO/ Aksident tragjik në Itali. Vdes i riu shqiptar. Ja emri

Sipas mediave italiane, ai është 28-vjeçari Klodjan Kërtalli, rezident në San Giusto Canavese, ndërsa aksidenti ndodhi mëngjesin e sotëm në rrugën dytësore në Foglizzo.

I riu shqiptar udhëtonte me një automjet tip “Volvo V40”, e cila është përplasur rreth orës 8:00 të mëngjesit me një furgon “Peugot Expert”.

Përplasja ka qenë shumë e fortë, sa makina “Volvo” përfundoi në hendekun në anën e rrugës. Fatkeqësisht, ndihma e shpejtë ishte e padobishme.

I riu ka humbur jetën pak pasi mbërriti në dhomën e urgjencës të spitalit Chivasso pavarësisht nga përpjekjet për e mjekëve të spitalit dhe ekipit të 118-të që e ndihmoi atë.

 

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?