SPRINT NEWS ALBANIA

AktualitetTe tjera

Zbardhen bisedat e drejtoreshës së Arsimit të Kavajës duke kërkuar votën

Sali Berisha i ka kërkuar Prokurorisë të hetojë Drejtoreshën e Zyrës Arsimore ne Kavajë, duke e akuzuar atë për presion ndaj arsimtarëve për të votuar PS-në.

Denoncimin (i shoqëruar me disa fotografi) i ardhur në adresë të tij, ish kryeministri e ka bërë publik në një status në Facebook:

“24/06/2017, 18:30:29: Sonila Peza, e cila ben propogande politike ne kavaje. Ka hapur nje grup ne ëhats app dhe u ben propogande mesuesve duke perfshir edhe drejtor te tjere per te votuar Partine Socialiste. Ajo me emrin soni eshte Sonila Peza drejtoresha e arsimit”.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?