SPRINT NEWS ALBANIA

AktualitetPolitike

Basha nga Kavaja/ Ja cili do jetë vendimi im i parë si kryeministër

Lulzim Basha ka qene sot në Kavajë ku ka prezantuar edhe kandidatin për kryetarin e Bashkisë, Isa Sakjan.

Duke folur për programin politik të Republikës së re, Basha ka bërë të ditur edhe vendimet e para që do të marrë ai në momentin që do të bëhet kryeministër.

“Ulja e taksave. Ulja e TVSH dhe kthimi i miliona eurove në xhepat e shqiptarëve të marra nga xhepat e oligarkëve, janë vendimet e para që do marrë si kryeministër”, u shpreh Basha.

Më pas ai tha se “qindra miliona euro që sot i merr Vilma Nushi, do kthehen në më shumë shtretër për spitalet, më shumë përkujdesje për shqiptarët. Shëndetësia falas është mashtrim”.

Fotografia e Hysen Kadiu

Fotografia e Hysen Kadiu

Fotografia e Hysen Kadiu

 

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?