SPRINT NEWS ALBANIA

Sport

Juventus shkatërron Barcelonën

Juventus ka shënuar fitore 3:0 ndaj Barcelonës, në ndeshjen e parë çerekfinale të Ligës së Kampionëve

Skuadra e Juventusit ka bërë një hap të madh drejt gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve, pasi ka mposhtur Barcelonën me rezultat të pastër 3:0.

Golat për skuadrën vendëse në këtë takim i shënuan Paulo Dybala dy (7, 22) dhe qendërmbrojtësi Georgio Chiellini (55).

Kujtojmë se Barcelona do të tentojë të rikthej rezultatin sikurse ndaj PSG-së, kur pas një jave e pret Juventusin në Camp Nou.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?