SPRINT NEWS ALBANIA

Shkrime

Nga Evandër Hasa: A ndihmoi Franca me arrestimin e Ramush Haradinaj që në Kosovë të fillojë një rezistencë kundra hajnave të qeverisë dhe idhtarëve të Serbisë?

ZVICRA dhe GJERMANIA jane dy shtetet kryesore ku SHQIPTARET e KOSOVES e shfrytzonin si burim te sigurimit FINANCAVE per te perballuar makinerine ushtarake te SERBISE.
SOT perseri SHQIPTARET e ZVICRES po grumbullojne fonde me qellim berjen e gjyqit HAJNAVE qe vjedhin papushim ne KOSOVE.
Shqiptaret e KOSOVES jane shume te ndjeshem ndaj padrejtesive dhe korrupsionit.
A ndihmoji FRANCA me arrestimin e RAMUSH HAJREDINAJ qe ne KOSOVE te filloje nje REZISTENCE kundra hajnave te QEVERISE dhe idhtareve te SERBISE?
Cfare kauze perfaqson GRUPI qe ka vendosur te eliminoje fizikisht gjithe HAJNAT e PUSHTETIT ne KOSOVE?
A duhet te shtrihet ky aksion paralelisht dhe me KRIMINELET ne SHQIPERI, qe e kthyen KOMBIN ne nje fushe te begate per organizatat kriminale dhe hambar te CANNABISIT?
A e ka cenuar dhe sakatuar POLITIKA SHQIPTARE, reputacionin e ketij kombi dhe qytetareve te saj?
Kur shpallet TRADHTAR nje individ si ISA MUSTAFA, atehere cfare duhet te themi per HAJNAT e SHQIPRISE si EDVIN RAMA, SAJE QORRI apo ILIR META?
A duhet te marrim DREJTESINE ne SHQIPTARET ne duar tona ndaj KRIMEVE qe kreu DIKTATURA e TERRORISTIT ENVER HOXHA?
A ka ardhur koha e pershtatshme qe ne SHQIPTARET te marrin fatet tona ne dore, qofte dhe nepermjet eliminimeve fizike te atyre qe i kane trajtuar QYTETARET e saj si qenie te ardhura nga PLANETET tjera?
Cfare ka me pak nga AZEM VLLASI ky GRAMOZ RUCI, SKENDER GJINUSHI, PASKAL MILO, DJEMTE e ENVER HOXHES, NGJELA, EDVIN RAMA, ILIR META, SAJE QORRI, FATMIR XHAFAJ apo KOMUNISTET e tjere?
A ka ndonje plan te vecante per HAJNAT ne SHQIPERI, KOSOVE dhe MAQEDONI?
Rasti HAJREDINAJ, rasti KUMANOVES dhe CANNABIZIMI, CRIMINALIZIMI dhe mos DECOMUNISTIZIMI i shoqerise ne SHQIPERI, ishte nje thirrje e hapur dhe me ZE te larte per tu zgjuar dhe dale ne mbrojtje vatanit.
Kete po bejne dhe disa ish luftetare te UCK-se.
Plani eshte qe SHQIPTARET patriote te mbrojne interesat kombetare kundra te shiturve dhe hajnave qe e quajne veten POLITIKANE dhe na perfaqsojne ne menyren me te keqe te mundshme.
Keshtu qe dhe dekomunistizimi i shoqerise SHQIPTARE duhet te vije vetem nepermjet marrjes se pergjegjesise per te kryer drejtesi ne emer te DISIDENTEVE te vrare pergjate 50 viteve?
Nuk mund te presim perjetsisht deri sa te emancipohet SHOQERIA ne SHQIPERI.

Total 1 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?