Nga Aleksander Thoma Rrapi: Ishim te aposionuar pas muzikes se tij.

Kulture

Ishim te aposionuar pas muzikes se tij.

Ishte shume modern ne pjeset qe interpretonte me kitare. Cdo mbremje e shkollave te mesme e kishte ”dobesi” kitaristin e lagjes sime. Ai, ishte dhe nje piktor i shkelqyer. Punonte nen drejtimin e z Shyqo Spahiu dhe te kolegeve Agron Ceno, Seladin Asllani dhe Lavdosh Bojaxhiu ne repartin e ”Desing”te Beratit. Dikush e vleresonte per talentin ne muzike, dhe shume te tjere ne mjeshterine e lapsit dhe aftesine e portretizimit te karaktereve ne menyren e vecante te pikturuarit ne metoden” Pirigrafi”..Une them qe eshte vertet nje Artist. Sot nga dora e tij kam nje kujtim te shtrenjte, nje kujtim qe femijet e mi dhe brezat e ardhshem te familjes sime , do te shijojne punen e dhuruar nga shoku dhe miku im i femijerise .Perparim Merko…

Fotografia e Aleksander Thoma Rrapi

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?