Fitim Zekthi: Albana Zharrë-n nuk e kam pare kurre te formuloje nje fjali

Analize

Arbana Xharra, te cilen nuk e kam pare kurre te formuloje nje fjali te rregullt ne shqip dhe jo me te beje nje analize ku te perqase nje fakt, nje zhvillim apo nje realitet me nje pergjithesim teorik, i eshte pergjigjur Sali Berishes duke i thene se ai ka dashur te destabilizoje Kosoven, te shpertheje atje trazira, ka djegur Shqiperine, i eshte dorezuar ushtareve te Allahut te Bin Ladenit, iu ka dhene atyre viza etj. Pohime te tilla te forta ose behen nga organizata politike apo anetare te tyre te cilet jane ne armiqesi me nje organizate tjeter ose vijne nga njerez te sherbimeve sekrete te cilet kercenojne me informaciopne te fshehta duke nenkuptuar se konkluzione te tilla i kane nga informacione te tilla te fshehta. Ka edhe nje mundesi tjeter: Mund te jesh ne kllapi, i zhytur ne irracionalitet, i kapluar nga urrejtja, i paafte te shquash ku fillon vetja dhe ku fillon realiteti pa qene ai zgjatim i yti por ne cfaredo gjendje qe te jesh nuk je gazetar. Berisha mund te kete bere shume gjera por nuk mund te flitet, per te dhe per askend, ne shajni.

Risultati immagini per Arbana Xharra

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?