Gëllçi padit RTSH për shkarkimin nga detyra

Nis seanca në Gjykatën kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar për ish-drejtori i RTSH-së, Thoma Gëllçi. Ky i fundit ka paditur RadioTelevizionin Shqiptar për shkarkimin e tij nga detyra, ndërsa para trupës gjykuese avokati i tij kërkon anulimin e vendit. Dorjan Matlia pretendon se RTSH se nuk ka hapur garën për drejtues pas shkarkimit të […]

Vazhdo të lexosh

Akuza ndaj Thoma Gëllçit lidhet me rikandidimin e tij për Drejtor i Përgjithshëm të RTSH (VIDEO)

Avokati mbrojtës i Thoma Gëllçit, Dorian Matlija thotë se SPAK po e heton ish-drejtorin e përgjithshëm të RTSH, jashtë kompetencës dhe synimi është pengimi i tij për të rikandidur për postin. “Kjo nuk ka aspak lidhje me përzgjedhjen e fituesit dhe për më keq akuzat për shpërdorim të detyrës nuk janë fare në kompetencën e SPAK, […]

Vazhdo të lexosh