Ramos: “Shpresoj të më pranojnë në “Bernabeu” me të njëjtën dashuri që kam për ta”

Sport

Sergio Ramos është rikthyer në Sevilla pas 18 vitesh, ku e nisi karrierën para se të kalonte te Reali. Në Madrid, megjithatë, ai qëndroi për 16 vjet, duke festuar gjithçka në nivel kolektiv.

Në konferencën për shtyp që pasoi të mërkurën, qendërmbrojtësi me përvojë shprehu dëshirën që turma madrilene ta mirëpresë kur të shkojë me dashuri në “Bernabeu”.

“Gjysmën e jetës e kam kaluar në Seville dhe gjysmën në Madrid, zemra më është ‘grisur’ në dysh dhe shpresoj që të më pranojnë me të njëjtën dashuri që kam për ta”, tha ai dhe ndër të tjera, shtoi:

“Që kur erdha në Seville, kam marrë shumë dashuri nga njerëzit dhe dua t’i falënderoj. Njohja dhe u kërkova falje atyre që mendonin se gjestet e mia ishin të gabuara. Të qenit i ri të bën të gabosh.

Shpresoj të më falin. Tani ne të gjithë kemi ardhur për të mbrojtur këtë markë dhe shpresoj ta ndryshoj atë mendim tek ata që e ruajnë atë përmes performancave dhe golave ​​të mia, të gjithë jemi në të njëjtën anije”.

B.T (Dosja.al)

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?