Superjahti 500 mln dollarësh i miliarderit Jeff Bezos ka mbërritur mëngjesin e sotëm në Portin e Durrësit.

Show

Superjahti 500 mln dollarësh i miliarderit Jeff Bezos ka mbërritur mëngjesin e sotëm në Portin e Durrësit.

 

Mësohet se “Koru”, i cili ka tre direkë 70 metra të lartë dhe mban flamurin e Ishujve Kajman, është bregëzuar në kalatën nr.4 të Portit detar.

 

Superjahti 500 milionë dollarësh i Jeff Bezos shfaqet në Detin e Veriut,  prova për të dalë në lundrim, ja çfarë dihet për mjetin luksoz –  Balkanweb.com – News24

Jahti me gjatësi 127 metra u ndal sot në portin e qytetit bregdetar për shërbime dhe më pas do të vijojë lundrimin drejt Italisë.

“Një prej superjahteve më të mëdhenj me vela në botë, “Koru”, i cili ka tre direkë 70 metra të lartë, është ndalur mëngjesin e sotëm në Portin e Durrësit.

Jahti me gjatësi 127 metra, që mban flamurin e Ishujve Kajman, është bregëzuar në kalatën nr.4 të Portit detar.

Ai u ndal sot në Durrës për shërbime dhe më pas do të vijojë lundrimin drejt Italisë.

✅257 jahte të mëdha turistike dhe 21 kroçiera janë ndalur gjatë këtij sezoni në Portin e Durrësit”, thuhet në njoftim.

APD/ Dy jahte luksoze mbërritën sot në portin e Durrësit/ 26 gusht 2020 -  Autoriteti Portual Durres

 

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?