PS fiton edhe Këshillin Bashkiak në Shkodër

Aktualitet

Deri më tani në Shkodër, janë numëruar 145 kuti nga 247 në total. Sipas përditësimit të KQZ, PS ka marrë 18 mandate, e ndjekur nga BF me 13 mandate dhe PSD me 12.

Sakaq, mandate kanë siguruar edhe Partia Demokratike me 5, Partia Republikane me 1, Aleanca Liberale e Djathtë 1, PLL 1 si dhe FRD 1.

Më poshtë lista e plotë me emrat e kandidatëve që kanë fituar mandatin, sipas partive të caktuara:

 

 

KOALICIONI “BASHKE FITOJME”
1-Florian Kolë Bjanku
2-Izmira Niazi Rusi
3-Joniz Bujar Osmanagaj
4-Irena Lodovik Shala
5-Artan Esat Haxhi
6-Elmira Martin Ndrevashaj
7-Gjenarin Ndoc Kapcari
8-Irma Musa Kopliku
9-Elis Simon Doçi
10-Valjeta Agim Bajraktari
11-Ardit Lutfi Behri
12-Eliona Vat Shkrela
13-Aleksandër Palokë Pashuku

PARTIA SOCIALISTE
1-Oltion Burhan Luli
2-Jona Gjergj Leqejza
3-Edmond Kol Ndou
4-Uarda Ramazan Gjekaj
5-Hilmi Hysen Lakti
6-Bledianë Hasan Nika
7-Fatbardh Hashim Dama
8-Vjollca Merko Petani
9-Rudin Irakli Beka
10-Armela Arben Brahimi
11-Mirsad Fatmir Bashi

12-Hedije Rexhep Nasa
13-Ardit Zeqir Taflaj
14-Alma Dodë Mehmetaj
15-Gëzim Fadil Galiqi
16-Erlinda Myzafer Kavaja
17-Taulant Ismet Shahmani
18-Jurgena Hilmi Bracaj

PSD
1-Gjergj Pjeter Sokoli
2-Rezartë Faik Pode
3-Lulash Nike Nika
4-Jetmira Rexhep Rraboshta
5-Ervin Besnik Brahimi
6-Violeta Ndoj Përndrecaj
7-Gjovalin Prend Ndoj
8-Ardita Tahir Spahija
9-Samed Ahmet Bushati
10-Suada Besim Kopshti
11-Erkan Qemal Hoxha
12-Marina Angjelin Duhani

PARTIA DEMOKRATIKE
1-Blendi Skender Gjylbegaj
2-Helga Ferdinand Sallaku
3-Gjovalin Gjergj Darragjati
4-Glorja Andreja Shllaku
5-Imeldi Besnik Sokoli

PLL
1-Plarent Ruzhdi Anamali

ALEANCA LIBERALE E DJATHTË
1-Muharrem Rrustem Shkjau

FRYMA E RE DEMOKRATIKE
1-Amina Mustafa Lici

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?