AktualitetPolitike

Redjan Krali shtrëngon duart dhe pranon rezultatin e popullit të Kavajës

Redjan Krali, kryebashkiak i Kavajës dhe kandidat i Partisë Socialiste për një mandat të dytë, është larguar nga qendra e numërimit të votave dhe në holl ka shtrënguar duart me kundërshtarin. Krali ka takuar dhe Fisnik Qosen dhe deputetin Ervin Salianji.

Sapo ka dalë nga qendra e numërimit, ai është takuar me simpatizantët e Partisë Socialiste, të cilit po e prisnin me brohorima dhe ovacione. “Ky ishte vendimi i bashkëqytetarëve, e vlerësoj”, tha Krali, duke u përqafuar me mbështetësit.

Redjan Krali takohet me kundershtaret

Në sallë duket se janë njohur me rezultatin që favorizon Qosen, por sipas KQZ, deri tani në Kavajë janë numëruar 62 nga 92 kuti dhe rezultati është:

  • Fisnik Ymer Qosja     Bashkë Fitojmë        7776
  • Redjan Gjergj Krali    Partia Socialiste       7397
Redjan Krali takohet me Salianjin

Partia Socialiste kishte pritshmëri për të marrë dhe Bashkinë e Kavajës, por rezultati ka ndryshuar menjëherë pasditen e sotme me hapjen e kutive të tjera. Redjan Krali ishte favorit prej nisjes së numërimit, mirëpo në orët e fundit epërsinë e ka marrë kandidati Fisnik Qosja.

Krali e ka drejtuar Kavajën në katër vitet e fundit dhe një sërë projektesh të rëndësishme mbajnë firmën e tij, nga turizmi te rindërtimi e infrastruktura. Por mesa duket, diçka nuk ka shkuar mirë në fushatën e tij.

“Të prenë në besë”, u dëgjuan t’i thonin simpatizantët Redjan Kralit sapo ai doli nga qendra e numërimit.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?