PS në Has mbledh shtabin elektoral për djegien e makinës së Mulajt

Aktualitet Politike

Deputeti i Partisë Socialiste, Pandeli Majko njofton se sot është mbledhur shtabi elektoral i Partisë Socialiste për Bashkinë e Hasit.

Mbledhja është bërë pas ngjarjes në Has, ku u dogj makina e kandidatit të PS në Has, Beqir Mulaj. Në mbledhje është përkrahur deklarata e Mulajt, i cili është shprehur se nuk mendon se kjo ka të bëjë me zgjedhjet dhe se pret të flsë ekspertiza.

Majko përcjell dhe një mesazh duke u shprehur se “Tek kutia e votimit hasjanët do të ndahen sipas gjykimit të secilit! Kjo është vetëm për një ditë! 364 ditët e tjera ata janë bashkë për ditë të mira dhe të këqia”.

Postimi i plotë i Pandeli Majkos:

Sot, u mblodh shtabi elektoral i Partisë Socialiste për Bashkinë e Hasit!

Në mbledhje u përkrahën unanimisht deklarimet e kandidatit të Partisë Socialiste Halit Mulaj, për ngjarjen e rëndë të djegies gjatë natës së fundit të pronës dhe mjetit brenda saj! I takon organeve ligjzbatuese të vlerësojnë ngjarjen dhe gjetjen e fajtorëve.

Zgjedhjet në Has janë për një ditë! Tek kutia e votimit hasjanët do të ndahen sipas gjykimit të secilit! Kjo është vetëm për një ditë! 364 ditët e tjera ata janë bashkë për ditë të mira dhe të këqia!

Kush përpiqet të vrapojë pa mësuar të eci, ka gjykimin e hasjanëve!

Gjithmonë përpara!

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?