E RËNDË/ Publikohet momenti kur 14-vjeçari në Serbi vret shokët e klasës

Rajoni

Ky është momenti kur 14-vjeçari Kosta.K vrau 8 bashkëmoshatarët e tij dhe rojen e një shkolle në Beograd.

Në pamjet e publikuara shihet teksa i mituri futet në klasë ku nxënësit po bënin mësim dhe fillon të qëllojë mbi ta. Ajo çfarë bie në sy është shënjestëra e 14-vjeçarit dhe mënyra e mbajtjes së armës. Ashtu si dhe shihet në video një prej shokëve të tij Kosta e ka vrarë me një plumb në kokë.

Kujtojmë se ngjarja e rëndë ndodhi më 3 Maj të këtij viti ku Kosta. K me armën e babait të tij hapi zjarr në shkollën ku studionte.

Ai vraru 9 persona, 8 nxënës dhe rojen, ndërsa mediat serbe raportuan se mbi 15 të tjerë mbetën të plagosur.


 

Menjëherë pas ngjarjes së rëndë ai mori në telefon policinë ku dhe rrëfeu për krimin që kishte kryer. Forcat serbe vunë në pranga të miturin, gjithashtu edhe prindërit e 14-vjeçarit. Më herët u bë me dije se Kosta prej dy vitesh frekuentonte me babain e tij poligonin, aty ku dhe ishte mësuar të qëllonte me armë.

 

Total 1 Votes
1

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?