Skandali/ Ndreca njësoj si Kokona, Berisha denoncon: Këta janë hajdutë të papërmbajtur!

Aktualitet Politike

Sali Berisha së fundmi ka denoncuar një tjetër abuzim që tregon se Plarent Ndreca, një zyrtar i lartë socialist i kthyer në analist, ka punuar si avokat në kohën kur ishte Sekretar i Përgjithshëm në ministri.


 

Berisha shkruan se ky nuk është skandal i vetëm pasi më parë Elira Kokona, zyrtarja e lartë e Edi Ramës punonte paralelisht në qeveri, por edhe si avokate kundër shtetit shqiptar në Strasburg.

Denoncimi i plotë nga Sali Berisha:

“Plarent Ndreca apo Kokona bis.

Miq, zbulohet Kokona bis. Ky është Plarent Ndreca, është hajduti që vodhi me uniformat e policisë, por që shtetit nga një studio në një tjetër duke dezinformuar qytetarët. Plarenti nderkohë që ishte Sekreatar i Përgjithshëm Ministrie, ushtronte dhe detyrën e avokatit njëlloj si Kokona e Ramës. Këta janë hajdutë të papërmbajtur që në shembullin e bosëve të tyre vjedhin në çdo gjë! Krim!

Lexoni mesazhin dhe shikoni fotot e qytetarit dixhital. #sb

 


——————————————
Miremengjes dhe dite te mbare! Te dergova nje ekstrakt historik te Avokat Plarent Ndreca, nga data 31.08.2009 deri me 25.04.2023, pa nderpreje, ndonese nga viti 2013 (shtatori) deri ne vitin 2020 ushtruar detyra shteterore si Sekretar i Pergjithshem i Ministrise Arsimit(2013-2017) Sekretar i Pergjithshem i Ministrise Mjedisit (2017-2018) Sekretar i Pergjithshem i Ministrise se Brendshme (2019-2020). Kjo e dyta ka ushtruar aktivitet kur ishe ne Ministrine e Brendeshme.Jo per ndonje gje por dele dhe bene edhe moral neper TV, ndersa per ligj nuk pyt fare, pasi funksioni i avokatit eshte i papajtueshem me cdo detyre shteterore me perjashtim te mesimdhenies si pedagog. Ai qe shperdoron detyren nuk mban asnje pergjegjesi, por edhe shperblehet. Respekte!”

Total 1 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?