SPRINT NEWS ALBANIA

Bota

Rusia bombardon qytetin ukrainas, të paktën 11 civilë të vrarë

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky tha në fjalimin e tij të mbrëmjes se më shumë se 50 ndërtesa banimi u dëmtuan në sulmin e djeshëm me raketa në qytetin Slovyansk në rajonin e Donetskut.

Sipas Pavlo Kyrylenko, kreu i administratës ushtarake rajonale të Donetsk, shtatë raketa S-300 u shkrepën në qytet.

Deri të shtunën vonë, u bë e ditur për 11 të vdekur dhe 21 të lënduar. Gjithashtu u raportua se katër të tjerë mund të jenë nën rrënoja.

Policia e Patrullës ka publikuar një video të minutave të para pas granatimeve të djeshme ruse të Slovyanskut.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?