SPRINT NEWS ALBANIA

Politike

Partia Demokratike do të dalë me kandidatë në të gjitha bashkitë e vendit

Duket se pas debateve te forta gjatë gjithë kësaj të shtune, forumet më të larta të Partisë Demokratike, kanë vendosur që kjo forcë të dalë në zgjedhjet e 14 majit, me kandidatë në të gjitha bashkitë e vendit.

Vendimi është marrë mesnatën e të shtunës në mbledhjen e kryesisë, duke prevaluar në shumicë linja për dalje me kandidatë.

Mësohet se përjashtim do të ketë vetëm tek disa bashki ku strukturat janë dakortësuar më herët dhe kanë marrë vendim për 1 kandidat.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?