Politike

Përfundon mbledhja e kryesisë së PS, zbulohen kandidatët zyrtarë për secilin qark

Zgjedhjet lokale, PS zbulon “ekipin” për 14 Majin, ja emrat për 61 bashkitë në vend!

Ka përfunduar mbledhja e Kryesisë së Partisë Socialiste.

Deputetët e PS kanë zbuluar emrat e kandidatëve të bashkisë që do të garojnë në zgjedhjet e 14 majit për secilin qark.

Qarku Shkodër:

Bashkia Shkodër- Benet Beci

Bashkia Malësi e Madhe – Tonin Marinaj

Bashkia Pukë – Gjon Gjonaj

Bashkia Vau i Dejës – Kristjan Shkreli

Qarku Elbasan

Bashkia Elbasan- Gledian Llatja

Bashkia Belsh – Arif Tafani

Bashkia Cërrik – Andis Sala

Bashkia Gramsh – Besjan Ajazi

Bashkia Librazhd – Mariglen Disha

Bashkia Prrenjas – Nuri Belba

Bashkia Peqin-Bukurosh Maçi

Qarku Dibër

Bashkia Bulqizë – Festime Mjeshtri

Bashkia Dibër – Rrahim Spahiu

Bashkia Klos – Valbona Kola

Bashkia Mat – Agron Malaj

Qarku Lezhë:

Bashkia Kurbin – Majlinda Cara

Bashkia Lezhë – Pjerin Ndreu

Bashkia Mirditë – Nrec Deda

Qarku Tiranë:

Bashkia Tiranë – Erion Veliaj

Bashkia Kamëz – Rakip Suli

Bashkia Kavajë – Redjan Krali

Bashkia Vorë – Blerim Shera

Bashkia Rrogozhinë – Edison Memolla

Qarku Berat:

Bashkia Berat – Ervin Demo

Bashkia Kuçovë –Kreshnik Hajdaraj

Bashkia Poliçan – Adriatik Zotkaj

Bashkia Skrapar – Adriatik Mema

Bashkia Dimal – Juliana Memaj

Qarku Gjirokastër:

Bashkia Gjirokastër – Flamur Golemi

Bashkia Tepelenë – Tërmet Peçi

Bashkia Dropull – Dhimitër Toli

Bashkia Këlcyrë – Klement Ndoni

Bashkia Libohovë – Leonard Hide

Bashkia Memaliaj – Gjolek Guci

Bashkia Përmet – Alma Hoxha

Qarku Korçë:

Bashkia Korçë – Sotiraq Filo

Bashkia Kolonjë – Erion Isai

Bashkia Devoll – Eduard Duro

Bashkia Maliq – Gëzim Topçiu

Bashkia Pogradec – Ilir Xhakolli

Bashkia Pustec – Pali Kolefski

Qarku Kukës:

Bashkia Has – Halit Mulaj

Bashkia Kukës – Safet Gjici

Bashkia Tropojë – Rexhë Byberi

Qarku Durrës:

Bashkia Durrës – Emiriana Sako

Bashkia Krujë – Artur Bushi

Bashkia Shijak – Elton Arbana

Qarku Fier:

Bashkia Fier – Armando Subashi

Bashkia Divjakë – Josif Gorreja

Bashkia Lushnje – Eriselda Sefa

Bashkia Mallakastër – Qerim Ismaili

Bashkia Patos – Fatjon Duraj

Bashkia Roskovec – Majlinda Bufi

Qarku Vlorë:

Bashkia Vlorë – Ermal Dredha

Bashkia Selenicë – Nertil Bellaj

Bashkia Delvinë – Besmir Veliu

Bashkia Konispol – Erges Dule

Bashkia Sarandë – Olti Caci

Bashkia Finiq-Kristo Kiço

Bashkia Konispol-Romeo Cakulli.

Total 1 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?