Të shtëna me armë në Mamurras

Aktualitet

Të shtëna me armë janë shënuar në Mamurras pasditen e sotme në vazhdën e një konflikti. Nga të shtënat drejt një banese nuk raportohet për persona të lënduar.

Policia ka shpallur në kërkim dy persona.

“Rreth orës 19:00, në lagjen “Demokracia”, Mamurras, pas një konflikti të çastit për motive të dobëta, shtetasit P. N. dhe R. Gj., banues në Mamurras, kanë kanosur shtetasin Sh. N., duke qëlluar me armë zjarri në drejtim të banesës së tij. Me marrjen e njoftimit, shërbimet e Policisë Kurbin kanë mbërritur menjëherë në vendngjarje. Në mbështetje të tyre kanë shkuar edhe Forcat Operacionale të DVP Lezhë dhe FNSH Shkodër. Janë ngritur pika kontrolli, si dhe vijon kontrolli i zonës, me qëllim lokalizimin dhe kapjen e autorëve të dyshuar. Grupi hetimor, nën drejtimin e Prokurorisë, vijon veprimet hetimore në vendin e ngjarjes, me qëllim zbardhjen e plotë dhe dokumentimin ligjor të ngjarjes”, njoftoi policia.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?