Përfaqësues së Ambasadës së SHBA të pranishëm në gjyqin e PD-së

Aktualitet

Në gjyqin për përkatësinë e Partisë Demokratike janë të pranishëm edhe përfaqësues të Ambasadës së SHBA në Tiranë.

Sot Gjykata e Apelit do të vendosë përfundimisht nëse vula, logo dhe çdo gjë tjetër që i përket Partisë Demokratike, i shkon grupimit të Enkelejd Alibeajt apo “foltores” së Sali Berishës.

Pak më herët, gjykata vendosi që të mos rrëzojë ankimimin e Alibejat, pas kërkesës së bërë nga Ivi Kaso.

Mesa duket, përveç mediave, interes për ndjekjen e seancës kanë edhe amerikanët.


Kujtojmë se SHBA ka qenë e prerë në deklaratat për sa i përket PD-së, dhe nëse bie në duart e Berishës, i cili është i shpallur “non-grata” nga Departamenti Amerikan i Shtetit.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?