Shendet

Katër mënyrat më të mira për ta ulur kolesterolin

Shkenca mund të jetë në zhvillim dhe kërkimi mund të zbulojë fakte të reja ose të përmbysë atë që tashmë dihet, por një gjë mbetet konstante në këtë rrjedhë të njohurive shkencore: ne duhet të mbajmë nën kontroll nivelet tona të kolesterolit.

Nivelet e larta të kolesterolit përbëjnë një kërcënim të madh për sistemin kardiovaskular prandaj bëhet e domosdoshme ulja e vlerave të kolesterolit për të mirën e shëndetit kardiovaskular dhe të përgjithshëm. Cilat janë mënyrat më të mira për të ulur kolesterolin? Ekspertët përgjigjen:

Zgjedhje ushqimore të shëndetshme

Aktiviteti fizik

 

 

Duhet të  flemë mjaftueshëm

Të kontrollojmë stresin

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?