Pamje të rënda: Momenti kur rrëzohet avioni me 72 persona në bord

Bota

Ky është momenti tragjik kur një avion me 72 pasagjerë në bord është rrëzuar pranë aeroportit në qytetin Pokhara të Nepalit.

Mediat vendase raportojnë se avioni i Yeti Airlines ishte nisur nga Kathmandu me 68 pasagjerë në bord dhe katër anëtarë të ekuipazhit, dhe është rrëzuar mes aeroportit të vjetër dhe atij të ri të qytetit në perëndim të Nepalit.

Deri tani raportohet se janë gjetur trupat e pajetë të 30 pasagjerëve, ndërsa është e paqartë nëse ka të mbijetuar. “Nuk e dimë nëse ka të mbijetuar,” tha zëdhënësi i linjës ajrore Sudarshan Bartaula për agjencinë e lajmeve.

Zyrtarët vendas thanë se avioni mori zjarr pasi u përplas ndërsa operacioni i kërkim shpëtimit vijon ende.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?