“Greqia nuk do ta njohë Kosovën”, Dendias bisedë telefonike me Lajçak

Rajoni

Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias ka zhvilluar një bisedë telefonike me përfaqësuesin e BE Miroslav Lajçak duke u fokusuar tek dialogu Prishtinë-Beograd.

Po ashtu në fokus të kësaj bisedë kanë qenë edhe zhvillimet në Ballkanin Perëndimor.

“Në një bisedë telefonike më herët kemi shkëmbyer pikëpamje me Përfaqësuesin Special të BE-së Miroslav Lajcak për situatën aktuale në dialogun Beograd-Prishtinë dhe për zhvillimet më të gjera në Ballkanin Perëndimor”, ka shkruar Dendias.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • Më herët ambasadori grek në Serbi, Giorgos Giakofotakis është shprehur se Greqia nuk ndryshon qëndrimin e saj lidhur me pavarësinë e Kosovës dhe se nuk do ta njohë atë.

 

 

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?