AktualitetShkrimeTe tjera

Dita e Dëshmorëve të Kombit më sjell ndërmend 6027 të pushkatuar, 34135 të burgosur e të…

Nga Eralda Tase Bano (Deputete)

Dita e Dëshmorëve të Kombit më sjell ndërmend 6027 të pushkatuar, 34135 të burgosur e të dënuar politik dhe 59009 të internuar.
Shumë dhanë jetën për një atdhe i cili u shndërrua nga marrëzia e një karakteropati, në diktaturën më të egër që kishte njohur koha.
Drama më e madhe është që kurrë askush nuk mbajti përgjegjësi dhe nuk u dënua për këto krime çnjerëzore. Dhe kurrë askush nuk denjoi të pyeste veten PSE?!
Kush i lejoi sekretarët e rinisë dhe ish-sigurimsat të ngjiteshin vetë apo të ngjisnin sojin e tyre në parlament?
Mund të jetë një imazh i 1 person, në këmbë dhe ambiente të jashtme
Kush mban përgjegjësi që sot në pushtet për të tretën herë është djali i Kristaq Ramës?
Kush i lejoi këto rudimente komunsitësh të vinin në pushtet?
Demokracia e vërtetë ndodh kur qytetarët marrin vendime mbi bazën e i formacionit real dhe të pagjymtuar.
E kjo demokraci nuk ndodhi dot as kur emri ju vu Demokraci.
Mund të jetë një ilustrim
Total 1 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

PANELE DIELLORE-Solares Albania