Me duar në xhepa, shkon për të vjedhur makinën, por pikaset nga pronari.

Aktualitet

Pamjet që shihni tregojnë një hajdut që niset për të vjedhur një makinë në Vlorë, por që plani i tij rezulton i dështuar. Ngjarja është regjistruar mbrëmë pranë shkollës së mesme Halim Xhelo në Vlorë. Gazetari Enrik Mehmeti raporton për BalkanWeb se pronari e kishte parkuar mjetin para banesës.

Por zhurma e tentativës për të hapur makinën është dëgjuar nga banorë të pallatit, të cilët kanë njoftuar pronarin. Dalja e menjëhershme e pronarit të makinës ka bërë që hajduti të largohet pa e çuar në fund misionin e tij për të vjedhur automjetin.

Siç shihet edhe nga pamjet, autori pasi kupton se pronari i mjetit kishte ndjerë zhurmën, është larguar me shpejtësi nga vendngjarja. Ndërkohë policia ka nisur hetimet për identifikimin dhe arrestimin e autorit.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?