Sërish situatë alarmante në Kinë, Covid-19 “bën namin”

Bota

Kur të gjithë menduam që Covid-19 pak nga pak po largohet, Kina së fundmi ka shënuar një rritje të menjëhershme të rasteve së të infektuarëve.

Për shkak të rasteve në rritje në Kinë, vendi ku u shfaq për herë të parë koronavirusi, qytetet janë izoluar përsëri dhe afër 30 milionë njerëz janë vendosur sërish në karantinë.

Ekipet mjekësore të veshura me veshje mbrojtëse vijojnë të kryejnë analiza masive në të gjithë vendin. Sipas mediave të huaja mësohet se Kina shënoi ditën e martë 5,280 raste të reja me Covid-19 .

Ndërsa numri i rasteve u rrit gati dy herë në krahasim me një ditë më parë duke i lënë vetëm një rrugë administratës së Pekinit mbylljen e qyteteve.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?