Të shtunën dhe të dielën, shfaqet komedia “Duke edukuar Ritën”

Art

Kur parukierja e martuar Rita regjistrohet në një kurs universitar për të zgjeruar horizontet e saj në letërsi, nuk e kupton fare se ku do ta çojë udhëtimi.

Mësuesi i saj Frank është një akademik i shkëlqyer, poet i frustruar, alkolist i  përkushtuar, që është pak entuziast për të marrë Ritën si studente, por kur këta dy njerëz mblidhen së bashku, shpejt kuptojnë se sa shumë  mësojnë  nga njëri -tjetri.

Kjo komedi e çmendur dhe e ngrohtë  fitoi zemrat e publikut në fund të korrikut kur u shfaq për publikun e Tiranës.

Shkruar nga një prej dramaturgëve anglezë më të mëdhenj ndonjëherë Willy Russell dhe me një nga aktorët tanë të dashur Mehmet Xhelili si Frank dhe duke prezantuar  Laura Nezhën gjithë sharm dhe akrobaci të zgjuara si Rita. Ky prodhim i drejtuar nga Kiço Londo i  Teatrit Shëtitës ka marrë nga publiku vlerësime pozitive.

// REZERVONI: 0694820625 – Datë 11 dhe 12 shtator, ora 20.00

f01cbace 3aab 427e 85e3 05ad2642943a

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?