SPRINT NEWS ALBANIA

Aktualitet

Opercaion i madh: Nipat e deputetit socialist, “KOKA” të rrjetit që sillte qindra KG KOKAINË!

Dy pjestarë të fisit Rraja janë arrestuar gjatë mega-operacionit për shkatërrimin e një rrjeti ndërkombëtar të trafikut të kokainës nga Amerika Latine drejt Gjermanisë dhe Belgjikës.

Newsbomb.al mëson se mes shqiptarëve të arrestuar është edhe nipi i deputetit të Partisë Socialiste, Rrahman Rraja, Ramazan Rraja, si dhe Fioralb Rraja.

Rramazan Rraja u bë i njohur për publikun shqiptar pasi në vitin 2019 një video e tij teksa dhunonter barbarisht një grua te QSUT.

Musa Gjikola, Genti Balliu i njohur dhe si Flamur Balliu, Bledar Pepaj, Fatmir Xhecuka. Gjithashtu janë arrestuar edhe një shtetas grek dhe një lituanez.

Belgjika asgjëson kartelin "Rraja" të nipave të deputetit të Ramës, kapen me 1 ton kokainë - Rilindja Demokratike

Ky rrjet trafiku kokaine në vitin 2018 dërgoi në Gjermani 1 ton kokainë. Në atë kohë u arrestuan 10 shqiptarë.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?