Ikin investitorët, mbyllet fabrika e këpucëve me 2000 punëtorë në Kamëz

Aktualitet

“Mbyllet fabrika me 2000 punëtorë në Kamëz!” Kështu deklaron ish-kryeministri Sali Berisha në një postim në Facebook.

Berisha ka denoncuar ikjen e investitorëve të një kompanie këpucësh në Bathore-Kamëz, duke iu referuar mesazhit të një qytetari dixhital.

Sipas mesazhit të ish-kryeministrit, fabrika po mbyllet, pasi ndërtesën do ta përdorë kryebashkiaku socialist Rakip Suli për të hapur biznesin e tij me gips dhe elektronikë.

“Ikin investitoret, Mbyllet fabrika me 2000 puntore ne Kamez!

Narokokryetari Suli akuzohet se do marre ndertesen per firmen e tij!

Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital. sb

Pershendetje Doktor Berisha. Nje fabrike kepucesh ne bathore kamez tirane me 2000 punetore po mbyllet me 1 nentor. Fati I punetoreve eshte ne rruge. Rakip Suli po hap rrugen qe te sjelle ne ndertese firmen e vet te elektronikes dhe gipsit. Ju lutem anonim”, shkruan Berisha.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?