Flamur Noka me banorë që nuk kanë marrë dëmshpërblim nga tërmeti

Mars, 26/ 2021 “Jam përpjekur të bëj vetë disa riparime që të mos më futet uji në shtëpi”. Kështu e nis bisedën Pëllumb Çuni, banues i lagjes 4 në Kamëz, me drejtuesin politik për zonat e Kamzës, Paskuqanit, Zallherrit dhe Vorës, z.Flamur Noka. Sipas kryefamiljarit, shtëpia e familjes Çuni është dëmtuar nga tërmeti i nëntorit […]

Continue Reading

Ikin investitorët, mbyllet fabrika e këpucëve me 2000 punëtorë në Kamëz

“Mbyllet fabrika me 2000 punëtorë në Kamëz!” Kështu deklaron ish-kryeministri Sali Berisha në një postim në Facebook. Berisha ka denoncuar ikjen e investitorëve të një kompanie këpucësh në Bathore-Kamëz, duke iu referuar mesazhit të një qytetari dixhital. Sipas mesazhit të ish-kryeministrit, fabrika po mbyllet, pasi ndërtesën do ta përdorë kryebashkiaku socialist Rakip Suli për të […]

Continue Reading

Studentët kyçin Universitetin Bujqësor. Policia iu bën presion.

Policia ka paralajmëruar 3 studentë të Universitetit Bujqësor të Tiranës se do t’i shoqërojë në Komisariat, pasi i kanë vënë kyçin portës së Universitetit në shenjë protestë. Punonjësit e policisë të cilët i thanë disa studentëve se mbyllja e dyerve të institucionit përbën vepër penale dhe ata mund të shoqërohen në Komisariat. “Ti mund të […]

Continue Reading

Studentja i turret Ramës dhe braktis sallën/ Rektori na gënjeu, s’na tha se do vini Ju

Edi Rama ka shkuar për dialog tek Universiteti Bujqësor në Kamëz. Një studente që e mori fjalën e para iu drejtua Ramës: “Rektori na kishte njoftuar se do kishin takim me pedagogë dhe drejtues të fakulteteve. Nuk ka tha se do jeni ju z. Kryeministër. Nuk më pëlqen kjo që po bëni ju. Po tentoni […]

Continue Reading

Kritikoi ashpër PD-në/ Zbulohet foto e Ibsen Elezit me socialistin Safet Gjici.

Burime për “Hashtag.al” pohojnë se takimi mes tyre është zhvilluar  në hotel Gjallica në Kukës ditën e sotme. Nuk dihet se çfarë ka diskutuar Ibsen Elezi me socialistin Safet Gjici. Elezi kritikoi ashpër PD-në në kuvendin Kombëtar që u zhvillua një javë më parë. Po kështu Gjici u akuzua me dokumenta nga PD-ja një javë […]

Continue Reading

Basha tek të përmbyturit në Kamëz: Të shmangim humbjet njerëzore

Lulzim Basha, ka dalë sot në terren për të parë situatën e përmbytjeve dhe gjendjen e familjet të prekura në bashkinë e Kamzës; Valiasi dhe zona e Frutikulturës rezultojnë më të goditura nga shkarkimi i liqenit te Bovillës dhe reshjet e dendura. Basha i kërkoi qeverisë përmes mediave të bëjë gjithçka për t’u ardhur në ndihmë banorëve dhe i këshilloi ata të bashkëpunojnë me Emergjencat Civile për të shmangur çdo humbje […]

Continue Reading

Arrestohet autori plagosjes së punonjësit të policisë të ndodhur tek rrethrrotullimi i Bathores.

Burime nga policia thanë se është kapur autori plagosjes së punonjësit të policisë të ndodhur tek rrethrrotullimi i Bathoes. Shërbimet e policisë Tiranë kapën Ramadan Marku, 20 vjeç, banues në Kamëz, i cili plagosi me thikë gjatë orarit të shërbimit punonjësin e patrullës Z. P., i cili ndodhet jashtë rrezikut për jetën. Autori i plagosjes, […]

Continue Reading