Protestë do të thotë Europë, ai që i ndalon është antieuropian. VIDEO

Aktualitet

Aulon Kalaja

Kryeministri Rama ka bere nje ligj qe dekurajon reagimin qytetar. Duke i kercenuar njerezit me 3-vjet burg nese bllokohet rruga, ai eshte futur ne rrugen e vrasjes se protestes. Terrori qe po ben ditet e fundit mbi banoret e “unazes se re” eshte vetem prova e pare, se ai do te jete Shqiperia ne vazhdim. Arrestime, lincime, presione dhe persekutime per ata qe nuk mendojne si Kryeministri dhe me keq Koma reagojne dhe organizojne protesta.

Rasti me i rende ishte ai mbi aktivistin Sazan Guri, te cilin e kercenoi Drejtori i Policise se Tiranes me ane te nje lajmesi, duke i thene “Nese del me ne protesten e Astirit, do te bej 500 copash”. Duhet te marim pergjegjesite tona qytetare per t’a kthyer mbrapsht mete ligj, sepse e ardhmja eshte e erret.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?