Për gojëhalen që ndyn Parlamentin.

Aktualitet Shkrime

Nga Sokrat Turtulli

Pergjigje per Murron…

Më paska permendur Murrua i Lushnjes. Nuk besoj te kete te dyte murro jo vetem ne Lushnje, por edhe kudo neper shqiperi te ketij soji. Ky soj murroje mburraveci, atakon kedo, fyen kedo, zgerdhit dhembet si te arianit celes dhe nxin ne fytyre me keq se fytyra e atij qe i ze karrigen kur ai shkon te beje shurren. Per Gramoz Rucin e kam kete te fundit.
Murrua more shoke, si gojehale qe eshte, e ka gjithe problemim ne portalet. Ai sot me kishte fyer edhe mua se pse i kisha hedh nje foto duke u zgerlaqur si derr me mish dhe birra me shoqen e radareve. Le ate, por me kishte quajtur dhe bashkpuntor te sigurimit.

Kjo rrace murroje eshte rraca me e ndyre qe infekton dhe ndyn dhe mbiemrin e atij fisi aq te nderuar. Ky e heq veten demokrat dhe sipas ketij murroje, pa kete nuk do vinte demokracia. Ky paska heq te zite e ullirit ne ate sistem ne te njejten kohe qe me informojne se babai i tij jo qe nuk ka qene i perndjekur, por ka punuar si traktorist. Ne ate kohe dhe traktorist duhej te kishe biografine e mire, pasi mund edhe mos ta plugoje mire token dhe te shpallnin armik.
Murrua more shok, te ben gjemen po te pa qe te besh foto me Bashen dhe jo aq, por gojehalja e tij e ndyre nuk te le epitet dhe fjalor qe as rrugaci me ordiner nuk i perdor. Kete murro more shok, e mora ne mbrojtjte edhe une kur gojehalja shante dhe fyente policin e qarkullimit. Kete gojehale e kam marre ne mbrojtje edhe kur u perfol per pislleqe dhe i denuar me vendim gjykate per mitmarrje.


Eshte po ky gojehale dhe rracist i ndyre qe fyente komunitetet me ngjyre dhe ata me sindromen Dawn. Eshte ky gojepiset qe nuk ka lene demokrat pa fyer dhe share edhe nga familja vetem e vetem pse i thone qe u bere zorre e rucit dhe rames.


Eshte ky gojhale dhe bukshkale qe edhe pse kishte firmosur dhe kishte rene dakort per djegien e mandateve, vetem 20 min me vone nuk shkon ne mbledhjen e grupit, por mbyll telefonin dhe shkon zgerdhiet tek karrigia ku ruci i leshon gjithmone kur i behet shurra.
Nuk mbarojne ketu bemat e gojehales, por duke menduar se nese do ti jap me shume kohe do vij ere nga era e tij e ndyre, mendova ta le me kaq. Halen po e trazove, thone se bie ere!

p.s. ky eshte vendimi i gjykates qe e denon murron per korrupsion.

Total 2 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?