Çollaku/ Në Tiranë rrezikojnë të humben 50 prona e troje publike si “dhuratë” për miqtë e pushtetit.

Aktualitet

Prej 4 vitesh ne Keshillin Bashkiak Tirane (te shkuarin,ky i sotmi eshte Keshill Popullor),ne cdo mbledhje te Keshillit eshte paraqitur nga Bashkia e Tiranes kjo kerkese.
Prona eshte publike dhe qartesisht jepet “dhurate” miqve te pushtetit e te qeverise.

Per kater vite ne cdo mbledhje,Opozita bllokoi me vote grabitjen e kesaj prone publike.
Drejtuesit e Bashkise Tirane tentuan te ,kercenojne,joshin, blejne…keshilltaret e Opozites qendruan e prona publike gjithashtu.

Si kjo prone publike ne Tirane per shkak te rezistencen e Opozites ne Keshill Bashkiak,u shpetuan rreth 50 prona e troje publike nga tjetersimi.

Nga sot ku ne vend te Keshillit Bashkiak eshte instaluar Keshilli Popullor,ashtu si kjo prone publike “dhuruar” mikut te pushtetit..rrezikojne te grabiten rreth 50 prona publike te ngjashme,per te kenaqur e ngopur klientet e miqte e pushtetit.

Fotografia e Kreshnik Çollaku

0 0 votes
Article Rating
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments