Basha për deputetët tradhëtarë/ Ata janë turpi i familjeve të tyre, pasi kanë shitur shpirtin.

Aktualitet Politike

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka nisur fjalën e tij në protestën e shqiptarëve, duke akuzuar ata kandidatë për deputetë që pranuan të marrin mandatin.

Basha është shprehur se ata janë turpi i familjeve të tyre, pasi kanë shitur shpirtin.

‘Ata të mjerë, ata pak të mjerë që futen në atë godinë, shesin shpirtin, ata janë turpi i familjeve të tyre. Ata do ti gjykojë historia, Zoti pastë mëshirë për shpirtin e tyre sepse fytyrë ata nuk kanë më.

Për muaj e vite zëri juaj ka kërkuar herë me ndrojtje e herë me mllef, kur do ti digjni mandatet.

Zëri juaj tashmë është dëgjuar. Opozita i është bindur sovranit. Unë kam sot nderin dhe privilegjin që në emrin e popullit të shpreh mirënjohjen dhe të falënderoj nga zemra ata zonja, zotërinj e zonjusha, ata qindra kandidatë që djegin sot mandatet e tyre’, tha ndër të tjera Basha.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?