Rama “rëzon” Metën, i thotë “jo” Vitore Tushës në KLSH

Aktualitet

Mazhoranca e majtë ka rrëzuar dekretin e presidentit Ilir Meta për kryetarin e Kontrollit të Lartë të Shtetit. Meta kishte çuar në kuvend kandidaturën e Vitore Tushës, e vetmja gjyqtare e Kushtetueses që kaloi me sukses ventingut.

Por kryetari i komisionit të Ekonomisë, Erion Brace e cilësoi kandidaturës e Tushës si të papërshtatshme. Sipas tij, Tusha është gjyqtare dhe nuk ka eksperience si audituese.

Më herët mazhoranca rrëzoi edhe dekretin e Metës për buxhetin e shtetit.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?