Del përgjimi i plotë/ Ja si shantazhohet gjyqtari ynë në Strasburg nga të dërguarit e Ramës

Aktualitet

Edi Rama duket se që në momentet e para që ka ardhur në pushtet, ka pasur me vete një plan gjigant për pronat në Shqipëri të cilin faktikisht e ka realizuar, edhe pse “gozhda” vazhdon të jetë e ngecur në Gjykatën e Strasburgut. Si parapritë të asaj që do të bënte në vite në vazhdim, Rama ka pasur si synim që të hiqte qafe Gjykatën e Strasburgut, “foltorja” e fundit ku pronarët e vërtetë shqiptarë kanë besim dhe falen, pas masakrimit që u bëhet këtu nga qeveria dhe gjykatat trashëgimisë së tyre.

Në audio-përgjimin e publikuar sot nga exit.al dëgjohet qartë se si Denar Biba, pasi i bën ofertën Ledi Biankut, gjyqtarit tonë në Strasburg, duke e kërcënuar hapur: “A të ndalon më ky tren në stacion?! Të ngelesh pa punë dhe ç’të vajti sakrifica! Njeriu bën kompromise në jetë.

© SYRI.net

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?