Katër këshilla për një jetë seksuale të mirë

Eros

Të kesh një jetë seksuale të mirë, është një ndër gjërat që të gjitha femrat duan të kenë dhe sigurisht që të gjitha duan që partneri mos t’i tradhtojë. Për të arritur këtë ekspertët kanë dhënë katër këshilla.

1.Mos guxoni të fikni dritën

Një nga komplekset që kanë sidomos femrat, është drita e ndezur gjatë seksit. Gaboheni, sepse kjo do tregojë vetëbesim dhe çdo gjë do shkojë shumë mirë. Ai nuk e ka mendjen të analizojë trupin tuaj, prandaj merreni lehtë.

2 .Komunikoni gjatë aktit

Nuk ka asgjë të keqe, të shprehni gjërat që ndjeni gjatë seksit. Kjo do e bëjë partnerin të dije se çfarë ju pëlqen më shumë. Komunikimi në shtrat është çelësi për një marrëdhënie të suksesshme. Femra dhe meshkuj, guxoni!

3. Mos vendosni rregulla

Në seks, nuk ka asnjë rregull, por nëse keni krijuar diçka të tillë në mendjen tuaj, gaboheni. Kjo ju limiton shumë në jetën tuaj seksuale. Nëse doni ta zotëroni partnerin, sipas intv.al mos nguroni, por bëjeni.

4. Mos mendoni për gjëra të tjera

Ju keni një stres dhe ju ndodh që nuk e keni fare mendjen në shtrat me partnerin. Ky është gabim i madh, pasi do shkatërroni intimitetin tuaj.

0 0 votes
Article Rating
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments