Katër këshilla për një jetë seksuale të mirë

Të kesh një jetë seksuale të mirë, është një ndër gjërat që të gjitha femrat duan të kenë dhe sigurisht që të gjitha duan që partneri mos t’i tradhtojë. Për të arritur këtë ekspertët kanë dhënë katër këshilla. 1.Mos guxoni të fikni dritën Një nga komplekset që kanë sidomos femrat, është drita e ndezur gjatë […]

Continue Reading

Këshilla e Arian Galdinit për PD: E vetmja mënyrë për tu ripërtërirë është bashkimi rreth vlerave, jo rreth llokmave.

Pedagogu Arian Galdini ka leshuar nje tjeter mesazh per demokratet sot, nisur nga debatet e nxehta qe kane plasur ne PD. Nepermjet nje statusi ne facebook, pedagogu Arian Galdini keshillon sesi duhet te kuptohet periudha postzgjedhore nga demokratet. Ja edhe statusi i plote i Arian Galdinit ne profilin e tij ne facebook: Disa te verteta […]

Continue Reading

Alergjitë stinore, simptomat dhe si të ruhemi prej tyre

Mënyra më e mirë për të parandaluar alergjitë është të shmanget kontakti me lëndët apo substancat alergjike, por në rastin e alergjive stinore, të cilat janë kryesisht nga polenet, është e vështirë të evitohet kontakti, pasi kjo kërkon qëndrimin larg ambienteve të hapura në periudhën e përhapjes apo migrimit të poleneve, mbajtjen mbyllur të dritareve, […]

Continue Reading

Si të shmangim dhimbjen e kokës gjatë konsumimit të verës?

Disa besojnë se dhimbja e kokës nga vera shkaktohet nga sulfitet, por shkencëtarët këtë e kanë hedhur poshtë. Ata besojnë se fajtorë janë taninet, histaminet dhe sheqeri. Taninet janë antioksidantë që gjenden në lëvoren e rrushit, fara dhe gjethe, dhe për shkak të tyre keni thatësi në gojë, pas natës së “lumtur”. Një faktor tjetër […]

Continue Reading