“Lëvizja 5 yjet” udhëheq në Itali me 33,6 % votave

Bota

Senati ndahet në këto raporte:Qendra e majtë me 77 vende, Qendra e Djathtë me 132 vende dhe Levizja 5 Yjet me 95 vende. Mazhoranca duhet 158 vende.

Kurse parlamenti: Qendra e Majtë me 135 vende, Qendra e Djathtë me 245 vende dhe Levizja 5 Yjet me 215 vende. Mazhoranca kërkon 316 vende.

Lëvizja “5 yje” triumfon në zgjedhjet e mbajtura në Itali këtë të diel. Kjo lëvizje del parti e parë me 33,6 % të votave. (Rezultat i orës 01.00)

 

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *